טיהור אנרגטי לחיים טובים יותר

העולם כולו עשוי אנרגיה בלבושים שונים, וכל דבר שאנו עושים מייצר אנרגיה מסוג כלשהו. מחשבה, רגש, כוונה, דיבור, פעולה – כל אחת מהן מייצרת אנרגיה כלשהי. האנרגיה שמיוצרת על ידי אנשים אחרים נספגת אצלנו, ולהיפך, וכך אנו חוזרים בסוף היום הביתה ספוגים באנרגיות שאינן שלנו. לא תמיד האנרגיות האלה חיוביות, נעימות או מועילות, והן נספגות גם בבית ומשאירות בו חותם. האנרגיה הטבועה בבית ממשיכה להשפיע עלינו ויוצרת מעגל של שליליות, גוררת אחריה אווירה טעונה, מריבות וכו', שמגבירות את עוצמת האנרגיה השלילית וכן הלאה.

טיהור רוחני
טיהור אנרגטי

טיהור אנרגטי
טיהור אנרגטי לבית הוא הוצאה של אנרגיות שאינן טובות עבורנו והכנסת אנרגיות חיוביות לביתנו ולחיינו. הטיהור האנרגטי מנקה את הבית מאותן השפעות מזיקות ומאפשר לנו לפתוח דף חדש וחלק, "מחוזק" באנרגיות טובות ומועילות. מומלץ לבצע במקביל טיהורים אנרגטיים אישיים לבני הבית, אשר במהלכם ינוקו ההילות שלהם. כאשר הבית וההילות נקיים, ניתן להזניק את חיינו קדימה ולשפר אותם לעין ערוך. לפתע נגלה כי המריבות היו מיותרות, האהבה גדלה, והשלווה חזרה לשכון במעוננו.

תהליך הטיהור
תהליך טיהור הבית מתחיל מבדיקת המזוזות, שכן יש להן יכולת לשמור על הבית ויושביו מפני גורמים שליליים ומזיקים אנרגטיים. לאחר בדיקת המזוזות אצל סופר סת"ם יש לנקות את הבית באופן יסודי מכל אבק ולכלוך, ולהוציא מהבית את כל החפצים המיותרים. כביכול, מדובר בפעולה פיזית, אך ניקוי הבית, סידורו ופינוי החפצים מאפשרים לאנרגיה לזרום בבית בחופשיות ולא להיתקע. הוצאת החפצים המיותרים מהבית משחררת אנרגיות תקועות ועכורות ומשנה לגמרי את האנרגיה בבית.

שטיפה ושריפה ותפילה
כבר לאחר הניקיון היסודי וסידור הבית, נחוש מיד בשינוי לטובה, וביתר נעימות של הבית. לאחר שסיימנו לנקות ולסדר, נשטוף את הרצפה במי ים, שכן הם מוטענים באנרגיה טובה ויודעים לנקות ולשטוף כל זכר לאנרגיות שליליות. לאחר השטיפה מניחים בפינות החדרים קערות עם מלח, רצוי מלח ים, הסופחות שרידים של אנרגיה שלילית שאולי נשארה בבית. ניתן להניח בתוך הקערות עלי מרווה מיובשים ולהבעיר אותם. הבערת עלי מרווה היא סגולה ידועה לטיהור הבית. את תהליך הטיהור מומלץ לסיים עם תפילות וברכות שונות ולתלות בכניסה את ברכת הבית.

ומהתחלה
כמובן שהאנרגיות ממשיכות להיספג בנו ובבית, ולכן כדאי לעשות טיהור יסודי לבית לפחות אחת לשנה, ולא לתת לאנרגיה השלילית להשתלט על חיינו. כמו כן, במהלך השנה, ניתן לעשות פעולות שונות השומרות על הבית, מנקות אותו ומקטינות את מידת השפעתן של האנרגיות השליליות. לשמירה על אנרגיה חיובית בבית ניתן לבצע חלק מהפעולות הכלולות בטיהור, כמו שטיפת הרצפה במי מלח אחת לכמה חודשים, הבערת עלי מרווה אחת לכמה שבועות, הדלקת נרות במקומות שונים בבית אחת לשבוע, וכן שמירה קבועה על סדר וניקיון והוצאת חפצים מיותרים מהבית באופן שוטף.