בעולם שבו הכל פוליטי גם משבר האקלים נכנס למאבק בין ימין ושמאל ופוליטיקאים רבים מנצלים את מעמדם ויוצאים בהצהרות ואג׳נדות סביב נושא האקלים, טוענים שאלו אך ורק ״דעות״. כך למשל טוען הימין הקיצוני הניאו נאצי בגרמניה את דעתו בהתחממות הגלובלית. איך הם משכנעים את דעת הקהל שהם צודקים? הם טוענים שלכל אחד יש דעה וכל המומחים למיניהם מביעים את דעתם. המומחים אומרים שיש התחממות גלובלית וזו דעתם אבל לי יש דעה משלי! מדובר באידיאולוגיה אנטי אליטיסטית וכמו שבעבר התאגידים הגדולים שלחו את ידם הארוכה ועמדו לצד חברות הסיגריות ומנעו מהציבור את המחקרים והידע על נזקי העישון והביאו מומחים מטעמם עם דעות משלהם, כך גם כיום, אותם פעילים ימניים בעלי דעות על התחממות כדור הארץ, כל אחד והדעה שלו. כמובן שהכל עניין של כוח, הון ושלטון פוליטי.

   שליטים ברחבי העולם מנצלים את מעמדם ועושים כל העולה על רוחם – קובעים ומשנים חוקים לפי כדאיות. למשל בארה"ב, ממשל טראמפ ביטל את החוקים בהגבלת שחרור גזים רעילים בתוך אחת המדינות כדי שלא יהיו חלילה מדדים נמוכים מידי ואז הוא יצטרך ליישר קו בכל שאר המדינות מה שכמובן לא טוב לבעלי ההון שמשלשלים לחשבונם הון משרפת דלקים והפעלת מפעלים מזהמים. גם נשיא ברזיל מתנער לחלוטין מכל החוקים וההגבלות בנושא שריפת יערות הגשם של ברזיל כי זה הרבה יותר טוב לו ולבעלי השליטה במדינה.
   האוסטרלי העשיר רופרט מרדוק טוען שכל נושא שינויי האקלים הם "שטויות שזורעות בהלה" וזאת כאשר באוסטרליה משתוללות שריפות ענק שמכלות שטחים עצומים של יערות ובעלי חיים, נזקים לטבע ומעלות את טמפרטורת העולם. כל זאת כיוון שהוא האוסטרלי העשיר והמשפיע בעולם, הוא הבעלים של תאגיד אימפריית התקשורת הענקית ניוז קורפ, בבעלותו עוד כלי תקשורת כמו רשת פוקס בארה"ב, שולט גם ברשת סקיי הבריטית, חברת הפצת סרטים ועיתון וול סטריט ג'ורנל ועוד. השליטה הרחבה שלו ברחבי העולם מאפשרת לו לקבוע את הדעה וכך מתנהל לו העולם על פיו, שכל דאגתו היא להמשיך להזרים מזומנים לחשבונו ולאימפריה שברשותו ולא חלילה בדאגה לתושבים או למדינה שהאסונות פוקדים אותם.
   עיננו רואות את האיוולות שהאנושות עושה במו ידיה, ההון עיוור את מי שיכול להתקרב לצלחת והיום הם שולטים בכל משאבי כדור הארץ, עושקים ומנצלים כל חלקה טובה, מתעשרים יותר ויותר, כדור הארץ צועק הצילו ואין מי שישמע. כולם עסוקים במשבר מגפת הקורונה וירוס ומשבר ההתחממות הגלובלית נדחקת הצידה ואנו נמצאים בתקופה קריטית וכל קיומנו בסימן שאלה אחד גדול.

   Hi, I’m רביד