מגזין

   סדנאות מעניינות יולי 2024

   בשנים האחרונות טרד ההרצאות הפך לאחד הטרנדים החזקים בישראל, הוא מצליח להוציא מאנשים לא רק צדדים חדשים אלא הופך למרענן רשמי לא פחות מהצגה טובה או אפילו ארוחת במסעדת גורמה. הטרנד הפך לכלך איכותי ומעשיר, שאנשים קונים הרצאות ליקירים שלהם כמתנה ליום ההולדת או אפילו לרגע מאורע כזה או אחר. לכן אם אתם חפצים בהרצאה מעשירה, בין אם תאפשר שעה של ניקוי ראש או פתח למחשבה חדשה, בדקנו אילו הרצאות מענייניות יש ביולי 2024 כאן או באתר https://event.kab.co.il/

   לצאת אל עצמאות מחשבתית

   אם כבר אמרנו שהרצאות יכולות להעשיר אותנו, לא נוכל להתעלם מכמה סדנאות שעתידים להפוך את התפיסה שלנו לסרט המטריקס. לכן הסדנה הראשונה שמתקיימת בתאריך עשרים וחמש ביולי 2024 היא סדנה "ממערה להארה- כשאלפטון יצא מהמטריקס", מבקשת לתת משמעות חדשה למשל המפורסם של אפלטון "המערה" ומגדיר אותו מחדש דרך הסרט "מטריקס".

   נקודות ההשקה של ההרצאה נוגעות במטרקיס האישי שלנו, אל מול המיתוס האלמותי של אפלטון שמבקש לנער את התפיסות המחשבתיות שלנו. על ההרצאה אמונים בית הספר לפילוספיה מעשית – אנטאקראנה, שמבקשים להביא אור חדש לתפיסות קדומות, גם מהמזרח גם מהמערב ועוברים מאפלטון ועד לרמב"ם. עלות ההרצאה היא 45 שקלים והיא תתקיים רחוב יצחק 29 בתל אביב.

   להכיר מחדש את היהודים

   רוב גדול של היהודים בעולם הם ממוצא אוסטיודן, הלא הוא מזרח אירופה שעד לשואה בשנות הארבעים של המאה הקודמת, הכילו כמות עצומה של יהודים יותר מכל מקום אחר בעולם. על התקופה הזו של היהודים במזרח אירופה מרבית היהודים לא מכירים המון, בגלל זה שלום בוגוסלבסקי שמרצה וכותב ספר היסטוריה בנושא, החליט להקדיש הרצאה שלמה על היהודים שחיו במזרח אירופה.

   שלום בוגוסלבסקי שנולד בסיביר וחי כיום בירושלים היה עסוק בחקר היהודים שבמזרח אירופה, שם הוא טוען ששמונים אחוז מהיהודים בעולם היו צאצאי מזרח אירופה כשעד למלחמת העולם השנייה התפזרו ברחבי העולם. החל מארצות הברית ועד ליבשות מרוחקות כמו אוסטרליה ואסיה, היהודים התפזרו במדינות רבות אבל עדיין במזרח אירופה ואחרי השואה נשארה כמות גדולה של יהודים. ההרצאה תתקיים ב"בר גיורא" בתל אביב.

   להכיר את הנסיך מחדש

   הספר הנסיך נחשב לאחד מהספרים המרתקים והמלמדים שיש קיימות בספרות העולמית, בגלל זה באנטאקראנה החליטו לעורר מחדש את כוח הדמיון של עצי הבאובב גם לעולמם של המבוגרים. ההרצאה תעסוק בשיעורים שהספר לימד ויכול ללמד אותנו, את הדברים החשובים שטמונים באמת בחיים וכוחם של הדברים הסמויים. 

   Hi, I’m רביד