מגזין

   קריירה משמעותית

   הדבר הראשון שעולה במחשבתי בצמד המילים קריירה משמעותית, זה שעות ארוכות בעבודה, שעות מחוץ לבית וויתור על גידול ילדים וצפייה בהתפתחותם, ויתור על השותפות בחוויות שהם צוברים במהלך חייהם הצעירים. המחיר נשמע כבד מאד ואם היינו חושבים לעומק על כך ועל מה אנחנו מפסידים לעומת הרווחים אולי לא היינו בוחרים ללכת על סוג עבודה כזה. קריירה מתפתחת לאורך זמן ונבנית במאמצים רבים, צריך להשקיע כוחות פיזיים, רגשיים וכלכליים בלימודים אקדמיים.יש לשלם מחיר חברתי, כי כשמשקיעים כל כך הרבה מחוץ לתא המשפחתי לא נשאר זמן לחברים. 

   פעם, כאשר לא הייתה תעשיה כל כך מפותחת, החיים היו מאוד קשים מבחינה פיזית. אנשים שגרו בחוות וגידלו את כל צורכם, עבדו מצאת החמה עד קרן אור אחרונה, אבל הם היו בסביבת הבית והמשפחה, העבודה עירבה את כל בני המשפחה שעבדו יחד כדי למלא את המטלות הרבות. 

   אם משווים להיום את המשאבים שאנו משקיעים כדי לפתח קריירה מוצלחת, נראה כאילו שזה לא מובן בשביל מה? בסופו של דבר אנחנו מוצאים את עצמנו רודפים אחר הזנב של עצמנו ומה התכלית? שיהיה יותר כסף כדי לחיות ברמת חיים גבוהה יותר? כדי לספק לילדנו ולעצמנו מה שיש לשכן? מי אמר שאנו זקוקים לכל הדברים האלה? הכנסנו את עצמנו למלכודת נוראית שנראה שלא באמת מצדיקה את ההשקעה. מה באמת חשוב בחיים? הרי כל מה שאנו קונים בכסף נמצא אתנו למעט זמן ואז חולף ונעלם, אנו גם שוכחים מהר מאוד הנאות קטנות כגדולות, הכול מאוד זמני ובר חלוף. 

   עם השנים לא רק גברים פיתחו קריירה, גם הנשים יצאו למרוץ הזה. כאשר האישה מפתחת קריירה, היא נושאת בתוכה את הנטל הרגשי של "אני אמא לא מספיק טובה" שמעדיפה עבודה במקום לשהות יותר במחיצת הילדים. במקרים בהם האבא נמצא יותר עם הילדים, האישה נכנסת לדילמה שתמיד תרדוף אותה מתוקף כך שהיא תמיד תהיה יותר קשורה לילדים, כך ברא אותה הטבע. 

   השנה למדנו להוריד את הרגל מהגז ולעשות חושבים מה באמת אנו רוצים מהחיים האלה ומה באמת חשוב. אם ניסע לחו"ל או לא, אם נקנה עוד זוג נעלים בנוסף לעשרות שכבר יש לנו בארון. אולי כל זה ישתנה ונחזור לתא המשפחתי ליותר שעות במקום להיכנס לגלגל של האוגר בכלוב. נתחיל להשקיע בחינוך הילדים בעצמנו במקום לשלוח אותם לאיזה מבנה שקוראים לו בית ספר, מקום בו הספר עזב את הכיתה כבר מזמן . ולי כדאי להתחיל לשקול בחירה בקריירה מהבית.

   Hi, I’m רביד